Parę słów o mnie…

 Hola! Witajcie!

Nazywam się Mariusz, jestem pasjonatem kultury hiszpańskiej (przez duże i małe «H») i dlatego po przeprwowadzce do tego super miasta jakim jest Barcelona, zdobyłem odpowiedni dyplom i już jako przewodnik licencjonowany. Od tamtego momentu zacząłem zarażać swoją pasją do całego regionu pt. Katalonia bardzo wielu turystów.

Muszę przyznać że od kiedy zamieszkałem Barcelonie w 2015 roku podoba mi się tu coraz bardziej. Od początku wieku w trakcie moich krótkich pobytów jako pilot polskich wycieczek Barcelona kusiła mnie swoim nieustannie łagodnym klimatem, różnorodnością pejzażu, egzotyką kultury ale też swoją otwartością. W samym mieście znajduje się około 2 tysiąca restauracji (nie licząc barów!!!), 80 muzeów, 5 km plaży i 200km ścieżek rowerowych.

Do Barcelony wraca się często i zawsze jest coś jeszcze do odkrycia.

Ponieważ posiadam licencję przewodnika po Katalonii zapraszam do zwiedzania muzeów i innych obiektów całego regionu znajdujących się na liście dziedzictwa zabytków tj; Amfiteatr Rzymski w Tarragonie, Świątynia Augusta, kościół Sagrada Familia, Muzeum Pablo Picasso w Barcelonie i Salwadora Dalego w Figueres czy Muzeum Historii Żydów w Gironie, jak również galerie sztuki i wiele innych… 

REKOMENDACJE: W tym linku znajdziesz opninie moich turystów