Tarragona & Sitges

Compártelo:
Share
Legendarni założyciele Rzymu przygarnięci przez wilczycę

Tarragona jest miejscem w Hiszpanii gdzie w najpełniejszy sposób możemy obcować ze spuścizną Imperium Rzymskiego i to w uroczym otoczeniu lazurowej tafli Morza Śródziemnego.  Dwa tysiące lat temu była ona największym miastem na Półwyspie Iberyjskim oraz stolicą prowincji Hispania Citerior. Nie dziwi więc że w 2000 roku UNESCO umieściło Tarragonę na pretiżowej liście dziedzictwa ludzkości.

Amfiteatr u podnóża Tarragony graniczący ze Złotym Wybrzeżem

Znajdziemy tu imponujący akwedukt, mury miejskie, amfiteatr do walk gladiatorów, cyrk dedykowany wyścigom rydwanów oraz fragmenty forum czy świątyni… W średniowieczu Tarragona była świadkiem reform miejskich co zaowocowało stworzeniem począwszy od XII wieku starego miasta z imponujacą katedrą i pałaców na zgliszczach rzymskich budynków. Ta przeszłość odpowiada za dzisiejszy urok miasta prawie nieustannie wygrzewającego swoje złociste mury z piaskowca w hiszpańskim słońcu.

Rzymski Łuk Triumfalny na drodze do Sitges

Droga do Sitges wiedzie wzdłuż Złotego Wybrzeża (Costa Dorada) gdzie w czasach rzymskich przebiegała najważniejsza arteria komunikacyjna tzw. Via Augusta. Przy niej został wzniesiony Łuk Triumfalny który można podziwiać do dziś!

SitgesSitges jest w Katalonii symbolem szykownego nadmorskiego miasteczka do którego jedzie się wykąpać na cudownych plażach, zwiedzić muzea i galerie sztuki,  zabawić się do białego rana lub pograć w golfa. Tutaj w cudowny sposób łączy się rybacki charakter miejsca z autorskimi butikami, a  karnawałowa atmoferą panuje przez większą część roku.

 

Compártelo:
Share

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *